Hakkımızda

Seramik, Anadolu'da yaklaşık 7000 yıllık bir sanat dalıdır. İlkçağ'da Hitit Medeniyeti'nin ürettiği seramikler daha sonra görkemli yapıları süsleyen Selçuklu yapımı farklı renkte sırlarla bezenmiş çiniler ve 16. y.y.'da İznik Atölyelerinde üretilen desen ve kalitesiyle dünyada ün kazanan Türk Seramiği...

Mercandan kırmızıyı, lapsis lazuliden maviyi ve turkuazdan o özel yeşil rengi alarak yalnızca Osmanlı sarayı ve haşmetli camileri için göz kamaştırıcı örnekler sunmuştur. Sır-altı tekniğindeki bu çalışmalar, 18. yüzyıla kadar İznik'te üretilmeye devam etmiştir.

Fırça seramik, bin yıllardır bu topraklarda var olan seramik kültürünü Kapadokya, Kütahya ve İstanbul'daki üretim atölyelerinde südürmekte ve mağazalarında satışa sunmaktadır.

Fırça seramik aynı zamanda dünya standartlarında malzemelerle ürettiği kurşunsuz, sağlığa uygun tabak, kase, kavanozlar vs. ile geleneksel Türk çiniciliğie çok önemli gelişime imza atmıştır.

Fırça, orjinal İznik çinilerini ve Anadolu'da üretilen diğer seramik türlerini dünyaya tanıtmaktan mutluluk duymaktadır.